Az iPhone adatmentés majdnem megegyezik az Android rendszerével, annyi különbséggel, hogy az almás készülékek esetén alapvetően szöveges információkat tudunk kinyerni a készülékből.
Egy iPhone boldog tulajdonosként is biztos szembesültél már azzal, hogy a telefonod meghibásodása miatt nem férsz hozzá a készüléken lévő adatokhoz. Manapság, amikor a telefont már nemcsak beszélgetésre használjuk, hanem ezer más dologra is, rengeteg adatunk tárolódik a memóriában. Amikor valamilyen oknál fogva nem kapcsol be a készülék, nem lehet életet lehelni bele, kétségbeeséssel tölthet el. De eláruljuk, van segítség. Mutatjuk, mit tudunk tenni.
Amikor birtokba veszed
Az elegáns, letisztult dizájnú iPhone-okra sokan státuszszimbólumként tekintenek, és az Apple is ezt sugallja az árképzésével.
Megvásárlása után érdemes a készüléket még a használat előtt felszerelni extra védelemmel kijelzővédő fólia és tok segítségével, hogy ezzel is csökkentsd az esetleges sérülések esélyét.
Mivel manapság az okostelefonokat már nemcsak kapcsolattartásra használjuk, hanem millió más dologra is, fényképeket, videókat, jegyzeteket, stb. készítünk velük, fontos, hogy az adatokat ne csak a készülék memóriájában tároljuk. Jó lehetőség erre a felhőalapú tárhely, amely az iPhone-ok esetében iCloud névre hallgat. Ennek segítségével, ha telefonunk valami miatt tönkremenne, kinyerhetők a fontos adatok.
Biztonsági mentés az iCloudra
A felhő neve: iCloud. Az Apple itt biztosít minden készülék tulajdonosa számára 5 GB tárolóhelyet. Az ide feltöltött fotókat, egyéb adatokat bármikor probléma nélkül elérhetjük, így ha a telefon tönkremenne sem kell siránkozni a számunkra fontos dolgok elvesztése miatt.
A kezdeti 5 GB tárhely hamar betelik, de kis összegért további, akár 2 TB-ot vásárolhatunk hozzá. Az iCloud nagy előnye, hogy automatikus biztonsági mentést készít az általunk beállított és fontosnak tartott adatokról. Innen bármilyen almás készülékkel elérhetjük azokat a belépési azonosító birtokában.
A nagyszerű és minden iPhone tulaj számára rendelkezésre álló lehetőséggel mégsem mindenki él, így ha megtörténik a baj, és a készülék nem kapcsolható be többé, akkor más módszer után kell nézni az adataink megmentése érdekében.
Adatmentés másképpen
A felhő használatával megkönnyíthetnénk a dolgot, de ha valami okból kifolyólag nem éltél a lehetőséggel, akkor is van remény az elveszett adataid visszaszerzésére, csak juttasd el készülékedet egy szakszervizbe.
Persze az adatmentésnek vannak feltételei, a készülékben található mindhárom chipnek működőképesnek kell lennie. Ezek mindegyike a speciális bevonatnak köszönhetően vízálló, így vízbe esés, beázás esetén szinte biztos, hogy le lehet menteni róla az adatokat. Persze az iPhone-ok esetében is, akárcsak más telefonoknál, mielőbb ki kell kapcsolni a vizes készüléket, tölteni nem szabad. A kiszáradáshoz minimum 1 nap szükséges, de ha lehetőséged van rá, lehetőleg azonnal add be egy szervizbe a szakszerű ellátásért.
Mit tehetsz, ha széttört a telefon?
A esés, főleg, ha az magas helyről történt, nagymértékben csökkenti a helyreállítás esélyét, ugyanis ez esetben a chipek is károsodhattak. Azért több esély is van az adatmentésre. Az egyik az eszköz javítása.
Ha minden módszert bevetve sem sikerült hozzáférni az adatokhoz, akkor már csak egy esély marad: a SWAP adatmentés szolgáltatás. Ez a chipek kiemelésével jár, kényes, hosszadalmas és nagy szakértelmet igénylő művelet. A kiemelt chipeket egy másik alaplapra ragasztják.
Amennyiben problémád van az iPhone-oddal, hozd be üzleteink egyikébe, szakértő kollégáink biztosan megtalálják a lehető legjobb megoldást.